Stop brutalitatii inutile asupra cetățenilor români

Acum serios, ce mare lucru gresise cio țig cetățeanul acela, in afara de a fugi puțin?

Cu ce a greșit, șefu, de trebuie sa ii dați cu pumnii si picioarele in cap??

Mulțumesc că ai citit postarea.

Poți să îmi susții eforturile pe Patreon.

Susține pe Patreon

Susține-mă direct lunar.

Patreon, dar fără comision.

22 COMENTARII

  1. Filip Vaca cu Cabinã [P]

    Ăștia îs bagabontii de pe TikTok. Războinicii de se ceartă între ei, care-i mai șmecher.

  2. Se pregatea pentru maraton si n-a gasit ghepard precum etiopienii.

  3. Zarax

    Imi place ca au spus “cetatean roman” 😀

  4. Doru Vlad

    Eu zic sa admirăm profesionalismul autorităților! Nu au folosit in niciun moment forța excesiv! I-au dat un singur șut, o singură persoană că sa îl poată încătușa! În SUA îl ridicau ăia de la morgă!

  5. RobertD

    Student la paleografie batut cu bestialitate de politie!!!!JOS LABELE de pe paleografii romani!!!

  6. grumpy Patron de Patreon

    din păcate după cum se vede în film i-au mai rămas dinți întregi

  7. Boris

    Cior’ fi gresit de i-au dat asa cu patos

    1. bun bun

  8. Interventia seamana putin cu cele practicate de Politia Romana. Cu exceptia alergatului, unde Politia Romana a abdicat de la orice competenta.

    Mai avea putin si-l muscau de ureche, il zgariau cu unghiile pe brate sau il palmuiau cu manusile peste fata, ca o dama tradusa si abandonata.

    Alergatul dupa infractor ii ajuta totusi sa semene a politisti in exercitiul functiunii.

    Dupacii dupa ceafa si suturile in gura sunt doar mijloacele de comunicare non-verbala cu care-s familiarizate ciorile si care contribuie la dezescaladarea situatiei.

  9. Marin

    Cata cruzime la politistii italieni. Sa dai asa intr-un cetatean european? Pentru asta am intrat noi in UE? 🙂

  10. De ce trebuie să fie uniformele așa? Și pe deasupra mai poartă și cizme înalte. Te uiți și la polițiștii noștri, cum să alergi în pantaloni de stofă și pantofi de nuntă? Dați-le, frate, echipamente în care măcar coaiele să se simtă confortabil.

    1. parca n-aș vrea gabori în trening și adidași :))

    2. Aia sunt carabinieri, uniformele sunt desenate de Armani, Versace. Chestii d’astea de italieni

  11. Domnul Gelutu Sunday s-a sesizat din oficiu.

  12. nu i-au dat destul, parerea mea…

  13. La sfarsit i-au zis “Torna, fratre, torna!” dar el n-a inteles referinta culturala, asa ca s-a pierdut ocazia primei atestari documentare a limbii rromane.

    1. Ala vorbea alta limba indo-europeana, nu latina. Mai mult indo, decat europeana as zice.

  14. Ciudat! E primul infractor care fuge CATRE politisti, nu DE politisti…

  15. azi țopăiau pe bordura dintre sensuri în față la Colosseum, cu plasele de peturi cu apă la 2 euro și poliția locală râdea de ei.

    1. corbii?

    2. o parte da. o parte asiatici dar au învățat să lucreze în echipă. își fac semne, se anunță când vine poliția, colaborează și cu vrăjitorii ăia cu brățări.

  16. O duminică liniștită vă dorim!

ADAUGA COMENTARIU

Dacă ești la primele comentarii aici, nu încerca să faci pe deșteptul

  • Comentacii pesedisti nu sunt bineveniti
  • Nu incerca sa fii mai arogant decat mine, la mine in casa
  • Linkurile sunt foarte utile, daca nu sunt spam