Astăzi s-a votat legea pentru doborârea dronelor rusești care trec granița româniei. Sigur, ați fi zis că nu avem nevoie de o lege sau că, de când se întâmplă asta, legea trebuia deja să fie în vigoare. Doar că nu, nu e, și oricum încă nu e, că mai trebuie votată la senat.
Dar, dacă aveți măcar cea mai mică urmă de îndoială despre cine sunt marionetele rusești din parlamentul româniei, uitați-vă la cine a votat împotrivă. Și după aia mai gândiți-vă dacă chiar e ok să pedepsim clasa politică votându-l pe prezervativul ăla rusesc de Călinescu. Sau Georgescu.

Bun.
Să vedem și cum se pune în aplicare.
Ce ?
Cu drone doborâte sau nu, nimic nu mai poate opri a 2 venire a comunismului în est….
Acum vine fascismul, nu comunismul
noroc ca suntem albi
Albi de curaj
Dacă știam ca vor fi vremuri că acum și mai ales că cele care par că urmează, nu mai făceam copii.
@Monica , asta putea să zică și străbunica ta.
pentru ca suntem fani statistica si procente; pe prima coloana este numarul total de deputati ai fiecarui partid.
PSD – 86 – Votat – 82 – adica 95,3%
PNL – 49 – votat – 44 – adica 89,9%
UDMR – 22 – votat – 19 – adica 86,3%
Min – 18 – votat – 16 – adica 88,9%
AUR – 64 – votat – 55 – adica 85,9%
USR – 40 – votat – 33 – adica 82,5%
SOS – 28 – votat 24 – adica 85,7%
POT – 24 – votat 20 – adica 83,3%
da. ca sa fim totusi complet fani statistica, sa nu uitam si ce au votat
PSD – 86 – Votat – 82 – adica 95,3% – DA, anti-Rusia
PNL – 49 – votat – 44 – adica 89,9% – DA, anti-Rusia
UDMR – 22 – votat – 19 – adica 86,3% – DA, anti-Rusia
Min – 18 – votat – 16 – adica 88,9% – DA, anti-Rusia
AUR – 64 – votat – 55 – adica 85,9% – NU, pro-Rusia
USR – 40 – votat – 33 – adica 82,5% – DA, anti-Rusia
SOS – 28 – votat 24 – adica 85,7% – NU, pro-Rusia
POT – 24 – votat 20 – adica 83,3% – NU, pro-Rusia
Nu de alta, dar pentru corectitudine si pentru ca, cumva, din procentajul tau atat de edificator, se intelegea ca procentual au votat toti la fel si ar fi pacat sa inducem lumea in eroare manipuland cifre, nu?
Johnny Bravo facuse statistica pentru prezenta, ca altfel daca era cineva prezent si nu ar fi votat, nici da nici nu, ar fi aparut la abtineri
catamai curvetele!
Poate apare si o lista nominala, la fel ca aia cu USAID-ul.
Scris frumos: “cei care s-au opus sigurantei si securitatii nationale”.
Asta calculam si eu! Bravo Johnny!
Știu eu niște indivizi care le-ar doborî dacă ii lasă să le ducă la fer vechi.
Ai crede ca sa dobori drone care patrund pe teritoriul tarii e printre cele mai SUVERANISTE chestii ce le poti face.
sunt curios cum vor mai apara ‘suveranistii’ decizia asta.. cum le computeaza suveranismul luand decizii de sclaveti
Domne, sa fim seriosi. Nespalatii aia intai au supt-o lu georgexu si abia dupa aia au aflat ca se numesc suveranisti. Ei lupta impotriva globalistilor dar habar nu au ce-s aia si de ce. Animale de povara care repeta cuvinte pe care nu le cunosc.
@7 romania educata a lu iohanis
Da de ce era nevoie de o lege ca să doboare dronele alea? Io știam că orice OZN care trece granița și nu se poate identifica se dă jos ca să se poată studia ce este cu el.
totusi, imi spune si mie cineva de ce le au trebuit 3 ani sa faca legea asta ????
e posibil ca pana ajunge la promulgat legea si in monitorul oficial, razboiul sa fie terminat. generalul ciuca ? ciolacu ? iohannis ? se fac 3 ani de la invazia rusiei in ucraina …..3 ani !!!!!!!!!!!!
Ceva îmi spune că astfel de legi au, în prealabil, o formă de acceptare din partea NATO.
Dar poate greșesc.
A doborât bunicul ala din Ucraina un avion cu o pușcă și nu putem doborî niște drone cu o praștie?
Ucraineanul era vietnamez, iar pilotul Mel Gibson.
Nu-ti mai amintești filmul…
Goodmooooorning Vieeeeeetnaaaaam!
care porumb, nu erai tu ala de interactiona cu bunicile pe pornhub?
sesizez o idee de invidie.
Pe vremea lui ceausescu , daca s-ar fi pus problema unui astfel de vot in marea adunare nationala membrii aurpotsos ar fi facut puscarie pentru pozitia lor.
Toate televiziunile ar fi trebuit sa sublinieze toata seara de ieri pozitia antiromaneasca pana la urma a celor 3 partide; dimpotriva a fost o stire ca oricare alta egala cu cea a ciocnirii dintre 2 trenuri .
Nu inteleg de ce noi astia proeuropenii nu suntem in stare sa facem un miting mare de sutinere a pozitiei in care credem ;am vedea si noi si ceilalti de aici sau de afara ca totusi nu suntem putini.
uiti ca nevasta’sa a ajuns acolo datorita lui, ca era sef mare in PNL si o pus-o pe gagica’sa la momentul ala pe un loc eligibil in lista partidului. Acu’ sa-l suporte!