Carantina din Suceava e valabilă doar la intrare, pentru că știți cum e, e important să nu intre ăștia sănătoși în oraș și să pățească ceva.
Băi, vă jur, totul din jurul nostru e un teatru absurd.
Carantina din Suceava e valabilă doar la intrare
Scurtissime
20 comentarii Adaugă comentariu
Cele mai noi
Vai, dar de ce nu vă testați?
Câteodată am impresia că băieții și fetele astea de la butoanele covidului chiar ne cred foarte proști. Pe toți, nu doar pe proștii de serviciu, ăia cu conspirații, jos masca etc. Țineți minte că, în românia, nu te testa nici pulea la DSP, gratuit, dacă nu erai contact direct al unui bolnav sau […]
Nu ar trebui sa fie fix invers?
Pai virusul pe unde ar mai iesi? Este logic asa…
Off topic.
Voi de unde va luati stirile?
@radu,
De pe olx
news.ro, agerpres
Probabil a fost o situație pentru ca altfel chiar se oprește tot ce intra și iese din zona de carantină si nu e deloc usor sa treci fara motiv care chiar sa fie important.
Spun asta pentru ca locuiesc fix in Șcheia si pentru ca astăzi a trebuit să merg până în Fălticeni si inapoi. Si nu a fost deloc ceva foarte simplu.
„Vreti sa vedeti spitale ca-n occident? Mergeti la Suceava! Sa vedeti ce a facut Flutur cu bani europeni!” – www.youtube.com/watch?v=F8WKztEUwVs
@gicu hagi: esti rau. Imediat sar baietii frumosi si liberi pe tine 🙂
www.youtube.com/watch?v=6WsohUnyWiI
Paraca altfel este sa iesi cu picioarele inainte pe o balada de porumbescu
O idee noua si foarte utila de la prostalau
www.informatiata.ro/klaus-iohannis-a-retras-decoratia-spital-sv/
Romanian Kafka
Nu pare sa scrie Suceava pe placuta aia…poate(Salciua..)
Salcea scrie. Verifica numele localitatilor carantinate, si baga si o harta. Hai, ca se poate.
este localitatea unde e aeroportul. cam vreo 8 km de suceava
Acolo e iesirea spre botosani, probabil de asta e mai lejer controlul 😉
Mai paziti-va si voi. Cand vedeti o masina de SV sau auziti ca unul e din Suceava fugiti.
Pe soacra-mea am dus-o in urma cu 15 zile la tara undeva langa Siret. Ieri, la fix 14 zile a ajuns la urgente in Siret cu o alergie nasoala la niste medicamente. In Siret nu este niciun caz internat cu covid. Cand au vazut aia buletinul de SV au intrat in panica. I-a adus cineva la poarta o punga cu incarcatorul de telefon si niste haine si nu a avut nimeni curajul sa i le duca in salon cateva ore. A, sta singura intr-un salon pentru bolnavii cu covid. Probabil l-au improvizat atunci :))
Nu am nimic de comentat de medici, se pare ca isi fac treaba
Ai rabdare ca se umple rapid si restul judetului de „covidati”. Mai ales din „mica Italie” (Cajvana) sau londonezii din zona Radauti / Fratauti.
Deja la Falticeni au inceput sa fie cazuri chiar intre cadrele medicale, la Radauti au inceput, de asemenea, crezi ca scapa restul judetului? Sa fim seriosi, e o problema de timp.
Dar sa stii ca e misto in Suceava, contrar a orice spun cei din afara zonei inchise. 🙂
Din cate am inteles, carantina se refera la Suceava si cateva comune limitrofe. Poate nu e acolo intrarea/iesirea din zona. O posibila explicatie.. incerc sa ma conving ca poate nu au innebunit chiar toti in tara asta.
ba da. localitatea cu aeroportul si e in carantina