Când un bărbat devine caraghios

Mă uit la băieții ăștia 3, care anunță nush ce eveniment Iris 45 plus 1 sau ceva similar. Minculescu arată de parca a murit acum 3 zile si un păpușar ii mișcă gura. Dar e acceptabil, omul a fentat moartea de câteva ori chiar si cred ca in fiecare zi are câte o provocare tip Exathlon cu ea.

Dar ceilalti doi… tãlicã, oamenii arată penibil, caraghios, deplasat, deplasati. Lui ala din stânga i-au gresit ochii si acum arata ca si cum ar mima ca ii place sexul anal surpriză. Cel din dreapta vrea sa credem ca are 30 de ani, dar arata ca un tip de 80 care iiface avansuri unei domnisoare de 65.

Băi nene, dacă ești bărbat, dacă nu trăiești din filme tip Rocco does Rome, stai dreacului pe treaba ta cu porcăriile astea, ca oamenii stiu exact câți ani aveți, dar va urmaresc pentru muzică, teoretic, nu pentru ca arătați ca niste adonisi. Ceea ce nu arătați, aratati ca niste bunicuti penibili, ieșiți la agățat in liceu, Ce mai faceți, colegutii? Suntem noi, Penibiris.

Mulțumesc că ai citit postarea.

Poți să îmi susții eforturile pe Patreon.

Susține pe Patreon

Susține-mă direct lunar.

Patreon, dar fără comision.

38 COMENTARII

  1. Moculescu pentru mine este un reper în muzică, dar acum pare doar un bătrânel ținut în geam pentru pensie…

    1. Cotton Eye Joe

      Mortulescu, ținut în geam pentru pensie? Da’ cumva i-au făcut mormânt cu termopan?

    2. Alo, putin respect, il cheama MIRCulescu. ASL PLS, fellow children

    3. Moculescu este un raper in muzica, la fel ca biggie si ca 2pac…. de viu.

    4. Moculescu ? Moculescu mai are un pic si face anul :))))

  2. RobertD

    In apararea acest domni in etate as dori sa spun ca sunt artisti deci este scuzabila toata treaba.In rest sa le fie de bine.

  3. Gascoigne

    De remarcat ca tustrei pozează cu burțile supte. Aia de la KISS au fost prevăzători, umblă vopsiți pe fețe încă de tineri.

  4. Cotton Eye Joe

    Bun, deci așa nu, dar atunci eu aș fi curios cum ar trebui să se îmbrace? Ca Gică Petrescu? Ca Nicolae Furdui Iancu? Ca Hrușcă? Plm, chiar dacă Iriș-ii au 65 de ani, tot nu aș vrea să îi văd pe scenă îmbrăcați ca pensionarii care joacă șah în parc. Ci aș vrea să-i văd îmbrăcați ca Hetfield, Lemmy, Ronnie James Dio, Halford și alții de vârste respectabile care se îmbrăcau așa cum se simțeau, nu cum le spunea buletinul (de Hetfield și Halford se poate vorbi la present), și nu au fost niciodată caraghioși.

    P.S. Da’ apropo, senioare, matale când aveai 65 de ani cu ce te îmbrăcai? Că văd că acu’ o arzi cu tricouri cu Slipknot. Când aveai 65 de ani cu ce te îmbrăcai, având în vedere că Slipknot nici nu se născuseră încă?

    1. Am impresia că Arhi nu se referea la haine, dar na, eu am citit articolul.

    2. anukoi Boshorock

      Urât, foarte urât! Ce mai urmează acum, să le cerem poze de la sală tuturor?!

  5. Radu

    Ala din dreapta seamana cu Charlie Benante. Ringo are 85 si inca canta. Si se misca de parca ar fi viu.

  6. Zici că e un episod din Tales from the Crypt…

    1. Dupa varsta pare mai degraba Thales din Milet

  7. Vali

    De vreo câțiva ani mă simt ciudat când văd colegi de lucru mai tineri ca mine dar cu părul vopsit.

  8. Ciocanul

    Ciordesti la greu piese dupa Thin Lizzy, Whitesnake, Judas Priest, teme si acorduri de la multe alte formatii ce nu erau cunoscute in gulagul romanesc.
    Bei de la 16 pana la 60 de ani tiruri de vodca ce iti distrug iremediabil ficatul. Nevasta-ta iti doneaza un lob de ficat ca altfel dai coltul. Dupa operatie divortezi de nevasta ca ajung 40 de ani de casatorie si te combini cu una cu 20 de ani mai tanara.
    Asta inseamna sa fii mafiot.

  9. va

    De la stânga la dreapta:
    Valter Popa – 61 ani
    Minculescu – 67 ani
    Borobeică – 63 ani

    În același timp:
    Hammett – 64 ani
    Ulrich – 63 ani
    Helfield – 62 ani
    Trujillo – 62 ani
    De acum o săptămână: www.facebook.com/share/v/1Y5oLUXams/?mibextid=wwXIfr

    De la o vârstă, forma fizică nu mai e noroc.

    1. Cel mai penibil mi se pare Boro sincer sa fiu. Cu cioculetzu lui vopsit. Valter pare doar chior, fix la fel ma holbez eu in permis ca ma pun sa imi dau jos ochelarii si miop cum sunt ma holbez dupa beculetul de la camera foto si ies de parca ma uit la Poltergeist. Iar Minculescu, e muncit ba baiatule… Nu zic sa arate ca oamenii cu o cultura sportiva, dar muncit. Adica el ar fi pensioar doar de 2 ani, dar zici ca e pensionar de vreo 20

    2. Că tot ziceai de pensionare, imaginează-ți un magistrat ajuns la 61 de ani, în starea asta, și care trebuie să te judece. Sau un militar care ar trebui să te apere, arătând așa. Da, există și oameni care la 60 arată impecabil, fresh, plini de energie. Dar hai să fim serioși, câți sunt, de fapt?

    3. @sora13, a fi viu nu este egal cu a trăi.

  10. sora13

    Bv lor! Sa faca ce vor, sa se imbrace cum vor, sa faca avansuri cui vor sa se holbeze la camera foto cum vor atata timp cat nu lezezi sau hartuiesti pe cineva sau sa faci vre-o ilegalitate. Pana la urma la 20-40-60-80 viata trebuie traita cum simti ca altfel ramai cu regrete ca ai ani de compromisuri sa multumesti pe altii, care s-au pisat pe tine cu prima ocazie cand ceva nu le-a convenit!

  11. punKreas

    D’Artagnan de pe Temu :))

    1. GrasuX

      Te referi la ăla din dreapta, care și-a făcut ciocul cu carioca? 🙂

    2. Nu i-a prea iesit nuanta de negru dolanescu…Macar vedem ca ficatul lui Minculescu prospera si are burta proprie.

  12. Alex

    Ăla din stânga seamănă cu Aurel Țicleanu

    1. smbpl, eu am crezut ca e nea Beni Sinulescu

    2. saracu benone…

  13. Aia 3 sunt artisti (totusi…) asa ca isi pot permite să se creadă tot la 30 de ani. E plin showbizul de astfel de urâtanii (Boy George???!!). Pînă și Tom Arraya arată penibil….

    1. Boy George era o oratanie si tinerel

  14. Astia nu aratau a barbati, nici cand erau barbati.

  15. anukoi Boshorock

    Nu-mi mai apare articolul lu’ nea Ilie, probleme, ceva?

    1. habar nu am, eu nu am sters nimic

    2. I-o fi bătut cineva apropouri cu osteoporoza, Prostamolul, ceva și s-o fi supărat.

    3. nu am idee. pare ca si ar fi sters toate articolele de pe site

  16. Dorulet Borobeica 🙂

  17. Buna seara, prieteeeeeniii!

    1. Valentin Petrescu

      @Vlad Știi cum e treaba cu “Bună seara prieteni”? Inițial spuneau “Bună seara Iași”, dacă erau în Iași, “Bună seara Cluj”, dacă erau în Cluj, până au avut concert în Băicoi.

  18. I-am văzut “live” de curând la Sala Palatului, a avut Ovidiu Lipan concert și au fost și ei invitați. În carne și oase arată mai împăiați decât în poza pusa de tine, fără vlagă. Nici “bună seara prieteni” nu mai poate sa zică bine. Dar publicul nostalgic se bucură pentru ce au fost, pentru amintirile pe care și le-au făcut când erau cu toții mai tineri. Lipan însă este alta mâncare de pește, are o energie cu mult peste alții mai tineri.
    Altfel… le înțeleg demersul, concertele etc, încearcă să mai mănânce o pâine și să pună ceva deoparte pe lângă pensie pentru medicamentele care nu sunt compensate.

    1. si eu as plati ptr concerte and shit, ca mi au luminat momente de kkt din tinerete si nu sunt adeptul laudelor de dupa moarte. dar las o n plm, ori suntem barbati ori fripteuze

ADAUGA COMENTARIU

Dacă ești la primele comentarii aici, nu încerca să faci pe deșteptul

  • Comentacii pesedisti nu sunt bineveniti
  • Nu incerca sa fii mai arogant decat mine, la mine in casa
  • Linkurile sunt foarte utile, daca nu sunt spam