Pentru șoferul din tine

Care e ordinea priorităților?
Cel ce răspunde corect, conform codului rutier, primește 1000 de credite, cand ma intorc. Sunt singurul judecător al raspunsurilor. Cei care zic ca e corect sa iesi din sensul giratoriu de pe banda a 2 a, pentru ca iesi tot pe banda a 2 a si e corect, sunt rugați sa se indreote spre studiu, post si rugaciune, sigur nu vor sti nici aici.

Succes.

Pentru șoferul din tine

Mulțumesc că ai citit postarea.

Poți să îmi susții eforturile pe Patreon.

Susține pe Patreon

Susține-mă direct lunar.

Patreon, dar fără comision.

11 COMENTARII

  1. BMW-ul.

    1. taxiul BMW aka ala mai cu tupeu

      Așa pe cod nicicare, 2 cedează la 3, 3 la 1, 1 la 2

    2. grumpy Patron de Patreon

      3 cedeaza la 1 de ce? si tu ai permis?

    3. @Ptap 1 nu cedează la 2 pentru că 2 își schimbă direcția și trebuie să cedeze la 3.

  2. Nu am permis, deci 99.99% greșesc. Aș zice ca mașina roșie trece prima că merge drept, nu schimbă direcția.

  3. Dani Corban Patron pe Patreon [Olanistul]

    3, 2, 1.
    1 trebuie să îi cedeze lui 2 pentru că prioritate de dreapta. 1 trebuie să îi cedeze și lui 3 pentru că 1 vireză prin fața lui 3, care 3 n-are nicio vină, doar își ține direcția. Deci 1 este cel mai papagal.
    Iar 2 trebuie să îi dea prioritate lui 3 pentru că virează la stânga, iar când virezi la stânga, le dai prioritate celor cărora le tai calea.
    Deci după ce trece 3-ul, poate face virajul la stânga și 2-ul pentru că 1 îi acordă prioritate de dreapta lui 2:
    3, 2, 1.

  4. 1 3 2
    2 cedeaza lui 3 pentru ca face stanga
    3 cedeaza lui 1 de dreapta
    Deci 1 trece primul, dupa el 3, si ultimul 2.

    In viata reala, probabil ca se va trece 3 1 2 sau 3 2 1

    1. Dani Corban Patron pe Patreon [Olanistul]

      1 de ce nu îi cedează lui 2?

ADAUGA COMENTARIU

Dacă ești la primele comentarii aici, nu încerca să faci pe deșteptul

  • Comentacii pesedisti nu sunt bineveniti
  • Nu incerca sa fii mai arogant decat mine, la mine in casa
  • Linkurile sunt foarte utile, daca nu sunt spam