Cum interacționează Trump cu arta

Una din oboselile pe care o cauzează ADHD este că, deși am 1 milion de filme și seriale în plex, efectiv nu mă pot apuca de nimic nou, creierul meu încă nu se consideră pregătit să se dedice unui alt personaj nou, să i se dedice, să îl analizeze complet, după care să asiste la dispariția sa. Și nu doar la alea noi, mă screm să pornesc From de vreo 2 luni și, pur și simplu, nu pot, deși am văzut primele două sezoane.

Ieri am zis Ok, hai că e momentul să văd restul de sezoane din Jack Ryan. Am văzut S1 când a apărut, bucată cu bucată, mi-a plăcut mult, îmi place John Krasinski, a fost tot ce trebuie. Mno, când a apărut S2, nu am mai putut să îi dau drumul, am tot încercat, mi-am făcut curaj, hai că poți, Cetin, apasă play, dar nu, nu a mers.

Știa creierul meu ce știa. Pentru că S2 este cu Venezuela, acest mega stat puternic, care e condus de un dictator și vrea să obțină arma nucleară și vai, trebuie să jonglăm cu toate, e o problemă sensibilă. Și eu sâmbătă citeam despre cum toate tranzacțiile cu petrol venezuelean se fac cu clearing într-un cont al trezoreriei US. Atât de puternici sunt încât Delcy Duarte l-a vândut pe Maduro și a cedat resursele Venezuelei doar ca să fie la putere. Fără scandal, război s-au ceva. Săptămâna viitoare îi auzim că vor să fie noul Puerto Rico.

Așa că am dat skip, că nu pot, efectiv nu pot, îmi pare rău.
Și sezonul 3 începe cu mărețul popor rus, care are un plan malefic de a cuceri lumea, cu o bombă nucleară murdară și stau la graniță, să intre să cucerească europa. În realitate, regimul rus și-a demonstrat limitele maxime și tocmai se cacă pe ei, murind sub dronele ucrainene. Încă mă gândesc să dau skip, nu știu cu ce e S4 și mi-e lene să caut, ca să știu dacă Mark as Watched și aia e.

Și uite așa, Trump și Putin impietează actul cultural în rândul românilor.

Mulțumesc că ai citit postarea.

Poți să îmi susții eforturile pe Patreon.

Susține pe Patreon

Susține-mă direct lunar.

Patreon, dar fără comision.

20 COMENTARII

  1. Popescu

    Dupa ce am citit textul, simt ca si eu am ADHD d’ala…

  2. Deci si tu ai Plex, ca si eu am renuntat la toate abonamentele pt el. Referitor la seriale, ca filmele reusim sa le vedem in 2-3 zile, am o lista la fel de mare, de la Spider Noir, From, Boyz, etc, pe care nu am timp din cauza oboselii sa ma tin de ele, dar ele se aduna…

  3. Ai vazut Murderbot ? La mine a intrat uns.
    Boys banui ca l-ai vazut.
    Acum ma chinui cu Beacon 23, incepe bine si apoi se cam fasaie…
    Astept sa mai apara SF-uri. Si cand zic SF-uri, sa fie SF-uri nu cacaturi mascate in drame cu calatorii in timp, nu stiu ce zid invizibil, unii ce apar dintr-o ceata dupa 10 ani, balarii lente care chipurile “construiesc”. Construiesc o laie. Si toate sunt filmate la mama mare in bucatarie si pe o strada comuna din Chicago.
    Sa fie SF-uri ca lumea cu nave, cu pew pew, cu actiune serioasa.
    Am next Dark Matter dar parca vad ca o sa ma enervez ca pare un SF din categoria celor de mai sus.
    In rest ?
    Nu mai ai nervi de multe seriale pt ca sunt toate copy/paste unul dupa altul cu foarte mici variatiuni. Aceleasi plot-uri obosite cu CIA, politica de 2 lei, aceleasi drame cu aceleasi plot-uri despre bani, tradari, etc.

    1. dark matter e fix ce zici. dramele unuia prin timp gen

  4. For All Mankind.
    Îmi place, ți-l recomand.

  5. M-am derutat titlul!
    Credeam că Stormy Daniels are un film de artă cu POTUS!

  6. Aaa, Redo of Healer, a man of culture I see.

    1. hehehe

  7. Bai, la From de s-ar putea scoate TOATE secventele in care apare ma-sa si fiisa (personajele principale) cred ca ar fi un serial super misto…

    1. @Arhi – daca mai ai contul la site-ul de filme (fil****t).. cauta varianta chinezeasca la “Problema celor 3 corpuri”.. Te va enerva engleza supercorecta vorbita de personajele americane, subtitrarea este in engleza, deci nu trebuie sa-ti iei translator privat, si RESPECTA CARTEA!!!! Singura omisiune este la revolutia chineza!!! Sunt 30+ episoade la 35-40 minute fiecare!

    2. am vazut o inainte de Netflix shit

  8. La From sunt la S4. Merge extrem de lent. Primele 2 sezoane au fost bune, apoi o ia pe aratura.
    Seamana cu The walking Dead, nu stiu daca nu sunt cam aceeasi producatori.
    La primele sezoane din From sunt pe mod de supravietuire cand nu mai stiau cum sa se ascunda de ranjitorii aia de ii faceau bucati noaptea…
    Gata, din sezonul 4 doar se plimba ziua printre casele alea coscovite, beau, plang si deseneaza nu stiu ce pe foi. Nu se intampla mai nimic, doar trag de timp.

    1. Nu se compara cu TWD. Aia cresteau rosii si spalau rufele in rau :))

    2. Dani Corban Patron pe Patreon [Olanistul]

      From este făcut de ăia care și-au bătut-o de noi și cu Lost.
      Wow, ce de fenomene spectaculoase și imposibil de explicat! Dar sigur, sigur vom avea o legătură între ele și o explicație în ultimul sezon.
      Mi-am luat țeapă prima dată, rușine să le fie, dar ajunge.

  9. 123movies si altele ce au de trebuie chiar sa platesti pentru filme ?

    1. platesti…a… ce?

  10. Recomand Euphoria. Stiu ca woke, Sydney Sweeney, dar e asumat woke si e ce trebuie. Daca treceti peste primele 2 sezoane cand era mai mult woke, sezonul 3 e belea :)))

    1. du-te ba cu grasa ta terfelogita de un continent

  11. Problema mea e ca s a normalizat abuzul si mizeria.
    Biden si a dat gratiere in avans lui si tot neamului. E ok……
    Trump la fel. E ok…..
    Ce a facut america cu maduro doar israel mai are unda verde pentru asa ceva. Oricine altcineva facea fix acelasi lucru era criminal, dictator, nenorocit. Daca a facut o trump e ok…….
    La noi s au anulat alegeri libere. Dovezile alea clare n au aparut in 1 an jumate. E ok…..
    Si mai pot continua cu exemple
    Problema e ca nu mai exista limita, orice se poate intampla oricand vrea “ala mare”. Limita, e azi unde vrea trump si netanyahu. Putin e nasol, xi jinping e nasol, kim jong un e nasol dar toti liderii lumii de azi ar vrea sa fie putin sau xi jinping

  12. M-am apucat de Everwood recent. Am ajuns la sezonul 4(ultimul). Se vede ca nu am copii. Daca am inceput sa ma uit la seriale de familie. Doctorul din serial are 2 copii(baiat si fata) si se muta intrun oras mic din statul Montana dupa moartea sotiei intrun accident auto. Asta a fost dorinta sotiei dupa ce ea a vizitat acel oras si i-a placut. Dupa ce il termin pe asta am sa caut altul cu mai multa actiune. Nu vreau sa imi creasca ovare cu prea multa drama din acest serial.

ADAUGA COMENTARIU

Dacă ești la primele comentarii aici, nu încerca să faci pe deșteptul

  • Comentacii pesedisti nu sunt bineveniti
  • Nu incerca sa fii mai arogant decat mine, la mine in casa
  • Linkurile sunt foarte utile, daca nu sunt spam