Are dreptate domnul influenkerul ăsta, cine mm o fi și el.Imnul nostru, un imn adevărat, de luptă, de bătaie, care îți înfioară venerele pe interior, nu poate fi cântat de altcineva decât de un bărbat adevărat, o voce masculină, care să ridice nivelul tuturor celorlalți bărbați adevărați din tribune, bărbați cărora nu le e frică să experimenteze, să încerce lucruri noi, să exploreze și să se autoexploreze, întru cunoașterea cât mai profundă a sinelui și a vecinilor. Nu pui o femeie să geamă acolo Deșteaptă-te române, din somnul cel de moarte, că nu se scoală nimic și sună mai degrabă a Vitoria Lipan încercând să îl scoale pe Bator.
În rest, el e Paul Gabriel Andrei. Influenker, absolvent de școala vieții și liceu, emite opinii pe internet, pentru că doar așa nu îi plouă în gură.
NOU
Lake flausati. Infleunkeru și ăilalți. Rumunii.
NOU
Romulan traditional.
NOU
O fi heterosexual.
NOU
De ce minti ma?!?
NOU
Ahh, deci din cauza imnului au pierdut. This is new…
NOU
Imnul nostru e o mizerie, impus de catre Neulander, Ilici si alti marxisti dupa 89 pt a ne trage in jos. Ca si text si idee e defetist, uar muzical la fel e negativ. Trei culori de Ciprian Porumbescu ar fi trebuit sa fie imnul in continuare, nu mizeria asta. Daca nu cadea Ceausescu acum eram la nivelul Chinei xa dezvoltare si influenta mondiala. Peste! Si apropo de fotbal, pai noi pe vremea lui Ceausescu am luat Cupa Campionilor la fotbal, nu mai vorbim de rezultate gimbastica, de aparatia unor genii ca Nastase si Nadia. Plus echipa nationala care in 1994 putea lua cupa mondiala daca nu gafa magraonu de Prunea cu Suedia. Treceam sigur de Brasilia la ce vibe si fuleu aveam. Deci noi in 94 aveam echipa care se batea la cupa mondiala. Iar aceea echipa si jucatori erau ptodusul epocii lui Ceausescu, atunci au crescut si dezvoltat.
NOU
Mein liebe Freigy mai am 2 șuruburi de strâns și “mașina timpului” e pregătită pentru tine să te teleporteze înapoi în vremurile după care plângi și suspini. Dacă în zilele noastre nu vrei să ai grijă de Savonica, când vei ajunge pe vremea Împușcatului te rog să te ocupi de Lenuța. Ea e salvarea ta cum tu ești salvarea noastră. Mult succes!
NOU
😛 De ce i-ai luat calul Fefeleagăi?
NOU
Pentru industrializare…de unde voiai s-apară “industria calului”, din nimic, așa…?!?
NOU
Rar mi-a fost dat să fiu de acord cu influencerii, dar omul acesta are dreptate. Trebuie o voce puternică, doar așa te poți deștepta din somn, nu merge doar fredonat. Mă gândesc la ceva gen doamna Șoșoacă, călare pe un tanc, care să străpungă prin rândurile dușmane în timp ce cântă imnul.
NOU
Nu pe tanc, ca si asa avem putine!
NOU
Merge si calare pe submarinul Delfinul
NOU
De oameni, nu de barbati. 🙂
NOU
Eu zic ca daca il canta Trăistariu ii împăcam pe toți!
NOU
2 barbati pe un legan, mangaindu-se pe burtici, vor o voce masculina!
nimic dubios…
NOU
Ala din stanga seamana cu Huidu, futu l in gura sa l fut de fonfăit . Acum am citit articolul, nu mi am dat seama despre ce e vorba. da , nu e ok sa pui asemenea putori mimoze sa cante imn. e o efeminare, o cacanarie. Fotbalul e un joc barbatesc . mai bine zis era, azi e de poponauti tatuati. da v am zis, problema e cu imnu in sine, trebuie schimbat. Si de fapt nu trebuie cantat nivi de barbat nici de femeie, imnul trebuie cu fanfara cantat solemn. Cu fanfara si cu orchestra. si sa cante toata pulimea
NOU
Eu cred ca ar merge mai bine ceva precum “Acolo este tara mea”. Sa auzi un stadion intreg urland asta iti cam da un pic de fiori pe spate. Spre deosebire de ce avem acum.
www.youtube.com/watch?v=GVMgVe0voPE&list=RDGVMgVe0voPE&start_radio=1
NOU
Si sa aiba origini sanatoase